Ümit on the beach nasıl yapılır? Kokteyl tarifi!

Ümit on the beach nasıl yapılır? Kokteyl tarifi!

Dostlar bu sıcak yaz aylarında içinizi ferahlatacak harika bir karışım hazırlamaya ne dersiniz! 

Göz kararı deneyimlerimle harika bir karışım buldum. Şimdi sizlere bu karışımı nasıl hazırlamanız gerektiğinden bahsedeyim. Evinizde olan herhangi bir sürahinin içine yarısına kadar buz doldurun. Daha sonra limonları önce ortadan ikiye sonra onları da ikiye bölün ve buzların yanına gönderin. 2. limonunuzu ortadan keserek buzun üstünden elimizle sıçratmadan dikkatlice sıkın veya önceden sıktığınız limon suyunu sürahiye boşaltın. Taze nane yapraklarını üzerine ekleyin. Evet çok iyi gidiyorsun dostum! Güven bana deneyimlediğinde lezzetini anlayıp beni anacaksın.

Biraz promil yükleme vakti! Alkolleri boşaltma sırasını size bırakıyorum. Her alkolden bir shot bardağı kadar koyacağız. Bu aşamada sizler en çok hangi aromayı ve alkolü seviyorsanız onu daha fazla miktarda koyabilirsiniz. Genel anlamda kokteylimizi rahatsız etmez. Ben önce elimde en fazla ondan olduğu için cin kullandım. Daha sonra üzerine bir çorba kaşığı esmer şeker döktüm. Üzerine sırayla Absolut, Smirnoff, Tekila ekledim. Bunlardan sonra maden suyu ekledim küçük şişenin tamamına yakınını boşalttım. Daha sonra baskın aromaya sahip olan Schweppes'i yarım shot bardağı miktarında karışıma ilave ettim. Üzerine aynı miktarda limonata ekledim. Karışım hazır dostlar son aşaması bu karışımı cılkını çıkarmadan karıştırmak.

Uzun sapa sahip olan kaşık yardımı ile tüm karışımı karıştırdım.  Son olarak süsleme kısımları hayal gücünüze kalmış. İster şemsiye açın ister limon kesip sürahinin kenarına asın! Her türlü havanızı atın. Ben barmen oldum, barista oldum, benim babamda baristaydı falan diyin. Umarım faydalı olmuştur. Siz de ümit on the beach kokteylini google amcaya sormayı sakın unutmayın 😉 

Bir Cevap Yazın